Rodzicu przedszkolaka pamiętaj !!!

 

1. Nie daj sobą manipulować! Nie zabieraj z powrotem do domu „rozhisteryzowanego” dziecka spod drzwi sali czy szatni. Lepiej po godzinie czy dwóch skontaktuj się z wychowawcami i jeśli będzie to konieczne odbierz dziecko aniżeli „poddaj się” od razu.

2. Nie wchodź do sali razem z dzieckiem. Twój pobyt w sali utrudni rozstanie, a jednocześnie źle wpłynie na inne dzieci, które są bez rodziców. Pożegnaj dziecko w szatni lub na korytarzu i wprowadź je do sali – przeciąganie momentu rozstania niczemu dobremu nie służy!

3. Nie wprowadzaj dziecka na salę z jedzeniem, (słodyczami, soczkami itp.) ! W przedszkolu dziecko ma zapewnione posiłki i napoje. Inne smakołyki daj dziecku kiedy będziecie wracać do domu.

4. W sprawach jedzenia NIE DECYDUJ ZA DZIECKO! - "Proszę nie dawać mojemu dziecku zupy, jajek (itd.), bo nie lubi". Jeżeli nie ma żadnych przeciwwskazań lekarskich dotyczących danej potrawy, spróbuj zachęcić do jej zjadania. W przedszkolu zachęcamy dzieci do próbowania nowych potraw, więc NIE MYL ZACHĘCANIA ZE ZMUSZANIEM! Przy dzieciach, w nowym otoczeniu, nawet największe niejadki robią ogromne postępy.

5. Do przedszkola przyprowadzaj dziecko zdrowe! - niezakatarzone, nie przeziębione oraz nie zarażone różnymi chorobami, zwłaszcza zakaźnymi (patrz: Statut Przedszkola)

6. Dniem, w którym dziecko może przynieść zabawkę do przedszkola jest dzień wyznaczony przez wychowawcę.  Nie pozwalaj na przynoszenie do przedszkola rzeczy, które nie są zabawkami (telefony, latarki, sznurki itp.) oraz zabawek dużych gabarytowo. Przedszkole nie ponosi odpowiedzialności za zabawki przyniesione z domu! 

7. Pomagaj dziecku w osiągnięciu samodzielności! Ucz samodzielnego zakładania i zdejmowania ubrań, zachęcaj do samodzielnego jedzenia, odzwyczajaj od smoczka, butelki i pampersa!

8. Spraw by Twoje dziecko czuło się w przedszkolu wygodnie! Dobieraj garderobę, która łatwo się zdejmuje – spodnie na gumce - bez zbędnych pasków, buciki na rzep lub zatrzask – nie sznurowane! Nie zakładaj dziecku zbędnych ozdób - pasków, korali, wiszących kolczyków, pierścionków. Dziewczynce zawsze spinaj włosy! 

9. Nie strasz dziecka przedszkolem! Twój maluch powinien wiedzieć że przedszkole to coś przyjemnego. Mów pozytywnie o przedszkolu, buduj zaufanie do nauczycieli i personelu, rozbudzaj ciekawość, wręcz prowokuj radosne oczekiwanie na pobyt w nim. W obecności dziecka nie mów o trudnościach ani o swoich negatywnych ocenach placówki.

10. Personel przedszkola wie, jak zaopiekować się Twoim dzieckiem i zrobi to najlepiej jak potrafi. Twoje dziecko będzie czuło się bezpiecznie przy nowej pani tylko wtedy, gdy będzie wiedziało, że Ty też jej ufasz.

 

Czerwiec 2020
Pon Wt Śr Czw Pt Sb Nie
1 2 3 4 5 6 7
8 9 10 11 12 13 14
15 16 17 18 19 20 21
22 23 24 25 26 27 28
29 30 1 2 3 4 5